Powiadomienia
Clear all

Czarne norośla

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Agnieszka
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam moj 8 miesieczny pies ma takie cos na opuszkach łap najpierw pojawily sie bąbelki a teraz taka narosl wyglada jakby stary naskorek odchodził co to moze byc dostalismy antybiotyk ale on nie dziala

 
Opublikowany : 20/05/2022 11:15
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry. Na przedstawionym przez Panią zdjęciu faktycznie widoczne jest bardzo silne łuszczenie się nabłonka na opuszkach łap. Biorąc pod uwagę wiek pupila, rozsądnie byłoby się udać na konsultację do dermatologa weterynaryjnego. Takie zmiany mogą pojawiać się, gdy pies poparzy łapki, albo w przypadkach odmrożeń, kontaktu z jakąś drażniącą albo żrącą substancją. Mogą się jednak pojawić także jako objaw schorzeń autoimmunologiczych, niedoborów witamin, minerałów, alergii. Jeśli nie widzi Pani poprawy, po zaleconym przez lekarza leku, warto zgłosić to przy okazji wizyty kontrolnej. Łuszczące się łapki są bardzo wrażliwe, delikatne i mogą być podatne na uszkodzenia. Warto stosować preparaty pielęgnacyjne (na przykład piankę z pantenolem, albo preparat weterynaryjny elastopad), aby wzmocnić nieco skórę na opuszkach łap. Jeśli chodzi Pani na spacery w miejsca, gdzie podłoże jest twarde, ostre i kaleczące łapki, rozsądnie będzie zaopatrzyć się w buty dla pupila. Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 07/06/2022 05:02

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.