Powiadomienia
Clear all

Czarne zgrubienie na łapce

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Mirek
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Dzień Dobry

Mój pies rasy Shiba Inu ma na łapce czarne zgrubienie średnicy około 5mm. Najpierw była tam czerwona plamka, później powstało coś takiego. Weterynarz u którego w styczniu na szczepieniu powiedział, że to odczyn, po ukąszeniu. Mój pies ma to juz kilka miesięcy i nie zmienia się to. Nie rośnie i nie schodzi. Pies się tym nie interesuje, nie gryzie tego ani nie liże. Czy powinienem się z tym udać jeszcze na konsultację do weterynarza dermatologa, czy to faktycznie może być odczyn po ukąszeniu? Jeżeli tak, to ile się to może utrzymywać i czy można to czymś na przykład smarować, żeby szybciej zeszło? Czy to w ogóle zejdzie?

 
Opublikowany : 02/04/2022 11:33
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.
Bardzo możliwe, że nie jest to odczyn po ukąszeniu, tylko tkanka bliznowata. Każdą niepokojącą zmianę warto jednak dokładnie zbadać, aby upewnić się, czy nie jest to nic złego, czy zmiana ta nie jest zmianą nowotworową. Warto przemyśleć wykonanie biopsji cienkoigłowej, albo usunięcie całej zmiany, z niewielkim marginesem, i wysłanie jej do badania histopatologicznego. Jeśli w badaniu tym nie zostaną wykryte żadne niepokojace, zmienione komórki, myślę, że zmianę można zostawić w spokoju. Blizny niestety mogą powodować przebarwienia lub wręcz przeciwnie, zwiększoną pigmentację skórywłosy na nich rosną bardzo wolno lub nie rosną wcale. Jeśli na ciele pupila jest więcej takich zmian, warto zdecydować się na konsultację u dermatologa.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 05/04/2022 19:19

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.