Powiadomienia
Clear all

Czy to alergia czy coś innego?

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Marta
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry, temat dotyczy moich dwóch psów. W lipcu przeprowadziliśmy się do starego budynku który jest obecnie w trakcie remontu. 3 miesiące po przeprowadzce pierwszy (mniejszy) pies, zaczął mieć objawy alergiczne, ropa z oczu, drapanie, wylizywanie łapek, czerwony, swędzących odbyt. Myśleliśmy że to alergia pokarmowa i pies przeszedł na dietę eliminacyjną, ale jak do tej pory nie znaleźliśmy mięsa po którym jest lepiej. 3 miesiące później, drugi pies zaczął mieć podobne objawy, ropa z oczu, drapanie, czerwony, swędzących odbyt. Jest obecnie na karmie suchej. W związku z tym że u pierwszego psa nie zauważyłam poprawy po diecie eliminacyjnej i drugi pies zaczął mieć podobne problemy, pytanie czy może to być jednak alergia pokarmowa, czy coś może coś innego? Badania krwi u pierwszego pieska wyszły bardzo dobrze, badanie kału również.

 
Opublikowany : 15/02/2022 10:42
Słowa kluczowe tematu
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.
Myślę, że jak najbardziej może to być coś innego, jednak nie można do końca wykluczyć alergii pokarmowej. Równolegle do prowadzenia diety eliminacyjnej, warto upewnić się, czy oba psy nie są zakażone żadnymi pasożytami wewnętrznymi. Proszę sprawdzić, kiedy ostatnio były odrobaczane i czy mają aktualne zabezpieczenie przeciwko pasożytom zewnętrznym. Proszę zastanowić się, czy w czasie przeprowadzki zmieniła pani coś jeszcze – może używa Pani innych detergentów do prania, lub próbowała Pani coś zdezynfekować silnym środkiem odkażającym? Może w mieszkaniu, lub w budynku jest grzyb, lub roztocza? Aby ulżyć pupilowi, warto porozmawiać z lekarzem prowadzącym o środkach przeciwalergicznych – w razie poprawy uzyska Pani jasną odpowiedź, że stan zwierząt wynika z alergenów środowiskowych, nie pokarmowych.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 19/02/2022 11:18

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.