Powiadomienia
Clear all

wścieklizna

Avatar of anita. To. Ja
Nowy forumowicz
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry, wczoraj na imprezie urodzinowej w ogrodzie doszło do sytuacji,że przybiegła do nas wiewiórka, która zupełnie nie bała się nas ani psa, który do niej podbiegał, chwytał i szczekał. Koleżanka w końcu chwyciła wiewiórkę chcąc wyrzucić ją za ogrodzenie, niestety została lekko ugryziona. Po jakiś 3h, składaliśmy solenizantce życzenia, całując ją przy tym w policzek..czy potencjalnie zarażona koleżanka mogła nas - resztę osób zarazić wścieklizną jeśli my też całowaliśmy później solenizantkę w ten sam policzek? Nie wiem co mam robić 🙁

 
Opublikowany : 15/07/2018 20:03
Lek. Wet. Magda zdanowska
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Nie, nie ma możliwości zarażenia się wścieklizną poprzez pocałowanie solenizantki, proszę więc się nie obawiać. Natomiast solenizantka powinna udać się do szpitala zakaźnego, warto, żeby profilaktycznie wykonała serią szczepień przeciwko wściekliźnie oraz tężcowi.

Pozdrawiam, lek. wet. Magda Zdanowska.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 16/07/2018 18:56
Avatar of anita. To. Ja
Nowy forumowicz
Inicjator dyskusji
 

Bardzo dziękuję za odpowiedź! 🙂

Pozdrawiam.

 
Opublikowany : 16/07/2018 19:40

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.