Powiadomienia
Clear all

Dziwna narośl na przedniej łapie

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Ania
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam , zauważyłam u mojego buldożka dziwna odstająca kość , na przedniej łapie . Piesek nie utyka , nie ma problemów z poruszaniem się .  Dotykając rękoma jest to w jednym miejscu i twarde . Ale mam wrażenie że troszkę się powiększyła . Czy spotkał się ktoś z czymś podobnym ? 

 
Opublikowany : 10/01/2020 01:47
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Przedstawione przez Panią zdjęcie jest dość mało diagnostyczne, ciężko stwierdzić, która konkretnie jest to część kończyny. W celu dokładnej diagnostyki niepokojącego miejsca, warto poprosić o badanie kliniczne lekarza weterynarii – aby sprawdzić ruchomość i odruchy rdzeniowe w kończynie. Jeśli zmiana się powiększa, warto wykonać badania obrazowe, na przykład zdjęcie RTG, aby określić, czy zmienione miejsce dotyczy kości, czy stawu, czy wystąpiło poszerzenie szpary stawowej oraz czy kości są ułożone wobec siebie w prawidłowy sposób. W jakim wieku jest pies? Czy doznał wcześniej urazu w tej okolicy? W jakim czasie zaobserwowała Pani powiększenie się zmiany?

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 12/01/2020 18:49

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.