Powiadomienia
Clear all

Obrzęk powieki, oka u szczeniaka 7 dni buldog francuski

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Agnieszka
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Pomocy mojemu szczeniakowi 7 dniowemu obrzękło jedno oczko, co to może być? Czy jest groźne dla rodzeństwa, czym najlepiej leczyć i jakie są rokowania. Obrzęk pojawił się w ciągu 2h. Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam 

 
Opublikowany : 14/05/2021 00:29
Słowa kluczowe tematu
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.
Co konkretnie spuchło Pani pupilowi? 7 dniowe szczenię jeszcze nie ma otwartych oczu, rozumiem, że zaobserwowała Pani opuchliznę powiek, tak? Czy Może powieki są już otwarte, a gałka oczna wydaje się być wysadzona z oczodołu i opuchnięta? Powinna Pani niezwłocznie udać się po pomoc do lekarza, który opiekuje się Pani hodowlą, lub który prowadził ciążę Pani pupilki. Niektóre szczenięta miewają stany szpary powiekowej, w wyniku których dochodzi do rozwoju bakterii pod zamkniętymi jeszcze powiekami. Efektem może być maceracja powierzchni rogówki i jej uszkodzenie, skutkujące nawet perforacją gałki ocznej. Proszę nie zwlekać z wizytą, i do czasu ustalenia konkretnej przyczyny, proszę nie rozwierać powiek na siłę, ani nie stosować “domowych” metod leczenia – przemywanie rumiankiem i herbatą może wyrządzić sporą krzywdę maluchowi.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 21/05/2021 17:24

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.