Powiadomienia
Clear all

Śluz i krew w kale

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Adrianna
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam mam pytanie mój 2 miesięczny buldożek jest na karmie royal która polecił nam weterynarz i od dwóch dni w kale pojawia się śluz razem z krwią nie wiem co zrobić żeby mu pomóc bo robi to zawsze wieczorem a przy tym ma też biegunkę 

 
Opublikowany : 02/04/2020 21:42
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Taka biegunka u młodego szczenięcia, jest zawsze bardzo niepokojąca. Kał zdrowego psa tak nie wygląda, absolutnie nie powinno być w nim krwi ani śluzu. Przede wszystkim, kiedy pies był ostatnio odrobaczany? Maluchy do 6 miesiąca życia powinny być odrobaczane raz w miesiącu, powyżej 6 miesiąca życia – raz na 3 miesiące. Mimo obecnej sytuacji epidemiologicznej, powinna Pani jak najszybciej zgłosić się do lekarza prowadzącego. Biegunka bardzo szybko odwadnia psa, prowadzi do zaburzeń w elektrolitach. Krew może świadczyć o uszkodzeniu ściany jelit. Warto dostarczyć próbkę kału do wykonania testu na Giardię. Malec powinien dostać lekkostrawną dietę (gastrointestinal puppy) oraz leki, które zagęszczą kał.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 04/04/2020 16:44

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.