Powiadomienia
Clear all

Zespół Cushinga

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Marta
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry.
Czy ktoś z Państwa ma doświadczenie z chorobą Cushinga u Yorków, a przede wszystkim z diagnozowaniem jej? Z moim pieskiem jest coraz gorzej, łysieje, ciągle uwodzi się o jedzenie 🙁 lekarz powiedział, że to może być to, wyniki krwi kortyzolu były bardzo podwyższone, więc zalecił tabletki. Po miesiącu kontrola i zero poprawy, zarówno w wynikach jak i zachowaniu 🙁 dodatkowo fatalne parametry wątroby, tarczycy i trzustki z krwi - również bez poprawy. Piesek ma 12 lat.
Co robić dalej? Zmienić lekarza czy kontynuować leczenie?

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi 🙂

 
Opublikowany : 10/02/2020 19:01
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Jeśli chodzi o chorobę Cushinga, leczenie polega na podawaniu leków w odpowiedniej dawce, najczęściej do końca życia. Choroba Cushinga może być powiązana z niedoczynnością tarczycy, z pewnością przed wdrożeniem leczenia Cushinga należy ustabilizować poziom hormonów tarczycy. Warto wykonać USG jamy brzusznej, aby upewnić się, że nadnercza nie są powiększone, że są jednorodne w budowie i nie ma żadnych guzków w ich miąższu. Niepokojące są też parametry wątrobowe – warto wdrożyć lekkostrawną i niskotłuszczową dietę, co podziała wspomagająco także na trzustkę. Odpowiadając na Pani pytanie, myślę, że warto poszerzyć diagnostykę, upewnić się, że nie ma żadnych zmian w narządach wewnętrznych i wdrożyć leczenie tarczycy.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 12/02/2020 19:53

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.