Powiadomienia
Clear all

Drgawki u kota

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Marta
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam, pisze bo moj kot  zaczął mieć drgawki oraz zauważyłam, że przed napadem cieknie mu jakaś wydzielina z mordki. Zawsze byl zdrowy, pelen energi. Moze jest to dość istotne ale nie dawno spadł z wysokości i po tym zaczął miec te problemy. W tym momencie nie ma apetytu oraz ochoty na zabawę. W załączniku załączam zdjecia jego głowy. Czy to może byc padaczka ? Jesli tak to są  dostepne leki ? Jak moge mu pomóc? 

 
Opublikowany : 08/10/2019 18:01
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Przede wszystkim należy dokładnie zdiagnozować pacjenta. Ataki drgawkowe mogą być powiązane z urazem, o którym Pani wspomniała, ale mogą mieć też inną przyczynę – dysfunkcję wątroby, nerek, zaburzenia elektrolitowe. Warto wykonać kontrolne badanie krwi, aby wykluczyć te nieprawidłowości. W przypadku powtarzających się napadów drgawkowych koniecznie należy wdrożyć leczenie przeciwpadaczkowe – na podstawie wyników badań krwi, lekarz prowadzący dobierze odpowiednie środki. Powinna Pani mieć wydany środek do przerywania napadów drgawkowych, aby pomóc kotu, gdy atak wystąpi. Dodatkowo, wspomagająco do wyżej wymienionych preparatów warto wdrożyć środki wyciszające i uspokajające, oraz zminimalizować stres pacjenta. Zdarzają się jednak padaczki oporne na leki, których przyczyną mogą być guzy w mózgowiu. W takich przypadkach należy wykonać dodatkowe badania obrazowe (tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny), zlecone w trakcie konsultacji neurologicznej.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 11/10/2019 17:36

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.