Powiadomienia
Clear all

"Upławy" u suczki

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Joanna
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witajcie,

piszę w sprawie mojej 16 letniej suczki. Była sterylizowana 3 lata temu ponieważ miała ropomacicze. Od operacji, co jakiś czas- naogol wtedy kiedy miałaby normalnie cieczkę, ma "uplawy". Pisze w cudzysłowie bo nie brudzi,  nie zostawia śladów, ja poprostu widzę że jest brudna, psy jej nie wąchają, ona nie jest pobudzona  więc to nie cieczka. Zapytałam weta, nie potrafił mi odpowiedzieć, usłyszałam że skoro była  u nich operowana to na pewno wszystko jest w porządku. Martwi mnie to, ale z jednej strony suczka tego nie zauważa, zachowuje się normalnie, te brudzenie trwa max parę dni i jest bardzo małe, nie do zauważenia. Może spotkaliscie  się z taką sytuacją?

 
Opublikowany : 16/07/2020 08:05
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Z pewnością jest to dość niezwykła sytuacja. Wspomniała Pani, że pupilka „nie brudzi” podczas owych upławów, rozumiem, że zauważa Pani sklejoną sierść w okolicy ogona, tak? Nie miewała też ciąży urojonej? Aby sprawdzić, czym dokładnie jest owa wydzielina, należy pobrać wymaz z pochwy, a pobrany w ten sposób materiał ocenić pod mikroskopem. Warto też upewnić się, czy pupilka nie ma żadnych guzów na listwie mlecznej, ani w pochwie. Dodatkowo, w czasie, gdy zaobserwuje Pani wypływ z dróg rodnych, dobrze jest zrobić USG jamy brzusznej i upewnić się, że nie ma nigdzie przetrwałych fragmentów tkanki jajnikowej. Niestety, u pacjentek poddanych zabiegowi w tak późnym wieku, mogą pojawić się pewne zaburzenia hormonalne. Zdecydowanie więcej korzyści zdrowotnych niesie za sobą kastracja samic po pierwszej cieczce.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 20/07/2020 17:44

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.