Powiadomienia
Clear all

choroba oczka

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Sylwia
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam, mój kotek, który ma już pół roku, ma coś z oczkiem.Jest przygnębiony.Co to moze być ?Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczyForum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy

 
Opublikowany : 03/03/2018 23:14
Lek. Wet. Magda zdanowska
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Pani kot choruje na koci katar, czyli zakaźne zapalenie dróg oddechowych. Po zdjęciach widać, że choroba jest zaniedbana, dłuższy czas nieleczona. Doszło już do maceracji skóry w okolicach oczu i nosa oraz związanej z tym utraty sierści. Wysięk widoczny jest nawet na kończynach przednich. Do rozwoju takich objawów potrzebne było wiele tygodni, dlaczego nie poszła Pani z kotem do lekarza? Niewykluczone, że ponieważ choroba została zaniedbana, a kot jest przygnębiony, ma już zapalenie dolnych dróg oddechowych. Proszę natychmiast udać się do lekarza lub oddać kota komuś kto o niego zadba, może fundacji, straży dla zwierząt, zawieźć do schroniska. Kot w takim stanie, nieleczony najprawdopodobniej w cierpieniach umrze. Biorąc zwierzę opiekun jest za nie odpowiedzialny, kot sam nie pójdzie do lekarza. 

Pozdrawiam, lek. wet. Magdalena Zdanowska.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 06/03/2018 18:29
Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Sylwia
Nowy forumowicz Gość
 

Kotek został porzucony przez innego właściciela i znalazłam go w takim stanie, pierwszym zasięgiem był wieczorem internet dlatego się ty znalazłam. Kot jest już pod kontrola i opieka weterynarza. Proszę nie oceniać ludzi pochopnie.

 
Opublikowany : 11/03/2018 13:47

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.