Powiadomienia
Clear all

Ropiejące, Nie rozwinięty zmysł zwroku

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Rafał
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam serdecznie wszystkich otóż od samego początku kotek ma problemy z oczami ropieją mu i wyglądają tak że są pokryte tak jak jakąś błona która mu przeszkadza normalnie widzieć kotek obecnie mieszka z bezdomnymi ludźmi na terenie schroniska i nie ma sposobu jak go zabrać do lekarza czy idzie mu jakoś pomóc? 

 
Opublikowany : 24/02/2021 19:05
Słowa kluczowe tematu
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Odpowiadając na Pana pytanie, tak, można pomóc temu kotu właśnie zabierając go na wizytę do lekarza weterynarii. Najprawdopodobniej kot ten przeszedł koci katar i ma powikłania po tym schorzeniu, w postaci symblepharonu, czyli zrostu między rogówką a spojówką. Jest to bardzo niekomfortowe dla kota – nie widzi, może mieć zaburzone odprowadzanie łez, w oczach może pojawić się nadciśnienie, prowadzące do przewlekłych, migrenowych bólów głowy. Kot cierpi, a bez zbadania nie da się dobrać odpowiednich leków, lub postępowania, które mogłoby mu pomóc. Jedyne, co mogę doradzić, to aby często przemywać mu oczy – są całe pokryte brunatną wydzieliną, która może stanowić świetną pożywkę dla drobnoustrojów i w efekcie wywołać powikłane zapalenie na tle bakteryjnym. Na zdjęciu są już zauważalne ogniska zmienionej skóry na powiekach, kot powinien dostawać odpowiednie do tego schorzenia krople z antybiotykiem.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 08/03/2021 18:53

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.