Powiadomienia
Clear all

Krew w moczu

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Paulina
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam, mój shih tzu ma 8 lat. Ostatnio zauważyłam, że często liżę sobie prącie. Po jakimś czasie pojawiła się krew, ale nie tyle co w moczu, tylko same kropelki krwi lecące z jego przyrodzenia. Piesek nie jest wykastrowany.

Oczywiście pierwsze co zrobiłam to pojechałam z nim do weterynarza. 

Po wykonaniu usg weterynarz w sposób niedokładny wytłumaczył mi, że prostata jest powiększona, oraz widać na niej śladowe ilości torbieli. 

Poza tym wdało się również zakażenie w drogach moczowych. 

Zostało mu przepisane ENROXIL FLAVOUR 50 MG. 

Mam Kaziowi podawać ten lek przez 7 dni, a po tym czasie przynieść jego mocz do badania. 

Dodam też, że piesek normalnie jadł i je a mimo tego bardzo schudl.

Dodatkowo jeszcze, dość często się trzęsie, tak jakby było mu zimno.

Martwię się, że to coś poważniejszego. Np. Nowotwór. 

Bardzo proszę o wyrażenie swojej opinii na temat objawów mojego maluszka 🙁

 

 

 
Opublikowany : 08/05/2020 21:42
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Problemy z prostatą są bardzo częste u psów w średnim wieku. Skoro w tym momencie na prostacie widoczne są torbiele, jest powiększona, a jej miąższ nie jest jednorodny, powinna Pani ponownie, intensywnie przemyśleć kastrację. Proces spadku hormonów zajmie około 3-5 miesięcy, jednak po tym czasie prostata powinna się obkurczyć. Jeśli nie jest Pani przekonana do radykalnego rozwiązania, warto zastosować kastrację hormonalną – jako „test” przed kastracją chirurgiczną. Jeśli chodzi o problemy z prąciem, każde pobudzenie psa, spotkanie z suczką w trakcie cieczki, samcem, który nie jest wykastrowany, prowadzi do podniecenia, ciała jamiste prącia wypełniają się wtedy krwią, pojawia się obrzęk i może temu towarzyszyć uczucie świądu. Oprócz zakażeń dróg moczowych, bardzo często przyczyną świądu prącia jest zapalenie napletka. W takich przypadkach, oprócz zaczerwienienia, obserwowany jest śluzowy lub ropny wypływ z tej okolicy – warto wtedy włączyć do leczenia łagodne preparaty do dezynfekcji tej okolicy. Co do antybiotyku, kontrolne badanie moczu proszę wykonać jeszcze przed skończeniem podawania leku – w razie braku efektów leczenia, lekarz prowadzący z pewnością będzie chciał przedłużyć podawanie preparatu.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 10/05/2020 14:05

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.