Powiadomienia
Clear all

USG POROSTATY GUZEK PRZY ODBYCIE .

Avatar of justynatyna
Nowy forumowicz
Inicjator dyskusji
 

Witam dokładnie tydzień temu byłam u weteryarza aby zaczepić psa przeciwko wściekliźnie. 

Poinformowałam panią weterynarz o tym, że pies od jakiegoś czasu ma problem z wypróżnianiem się i bardzo go to boli do takiego stopnia, że zaczyna piszczeć.... zaleciła usg prostaty i podanie syropu po którym troszkę zrobiło się lepiej.

Lecz od dnia wczorajszego pies piszczy ciągle ciągnie go do wypróżniania się i piszczy zwija się z bólu po chwili przestaje i znów jest to samo po ok. 40 minutach zauważyłam przy odbycie po lewej stronie guzka. Udałam się dziś do lekarza weterynarii oczyścił odbyt i podał lek przeciw bólowy lecz nie wykonał usg bo nie posiadał.. kazał udać się do lekarza prowadzącego psa.

 

Marwię się o pupila co może mu dolegać? Wspomnę jeszcze o tym, że piesek to kundelek średniej wielkości wiek to 9 lat.

 
Opublikowany : 01/08/2019 12:18
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Tak jak zaleciła pani doktor prowadząca, należy wykonać dokładne USG jamy brzusznej - dzięki temu badaniu najprawdopodobniej uda się ustalić przyczynę złego samopoczucia psa. Dokładne obejrzenie narządów wewnętrznych oraz ich ocena po kątem nieprawidłowości w budowie może wyjaśnić powód bólu przy oddawaniu kału. Problemy z wypróżnianiem u niekastrowanych samców zwykle świadczą o powiększeniu prostaty. Powiększający się gruczoł krokowy uciska na prostnicę, znacząco utrudniając oddawanie kału. Przy takiej sytuacji kał ma dość charakterystyczny, taśmowaty wygląd. Guzek przy odbycie również jest niepokojący – należałoby wykonać biopsję, aby ocenić, czy nie jest to zmiana nowotworowa. Tak jak wspomniałam, bez wykonania dodatkowych badań, ciężko będzie postawić rozpoznanie choroby. Proszę nie zwlekać z umówieniem pupila na USG, jego dolegliwość jest niewątpliwie bolesna i utrudnia mu funkcjonowanie.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 03/08/2019 07:39
Avatar of justynatyna
 Justyna
Nowy forumowicz Gość
 

@katarzynaholownia

Dziękuje bardzo za wyczerpującą odpowiedź 🙂
Pozdrawiam 🙂

 
Opublikowany : 03/08/2019 18:17

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.