Powiadomienia
Clear all

[Rozwiązane] Choroba zastawek u 12,5 latka

Avatar photo
Posty: 1
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Szanowni Państwo,po przeczytaniu artykułu autorstwa Pani wet. Krystyny Skiersinis,zaczęłam zastanawiać się czy mój pies jest prowadzony w sposób wystarczający.

Nie podważam absolutnie kompetencji naszego lekarza,ale jesteśmy tylko ludźmi I pewne rzeczy,mogą uciec Naszej uwadze.

Sparky to wyzel.Z kardiologiczna przeszłością (parę lat temu przeszedł tamponadę serca,z wodobrzuszem- na szczęście wszystko wróciło do normy).

Możliwe że od ok 2 lat zaczęła się rozwijać choroba serca. 2.5 roku temu byliśmy na badaniu kontrolnym. I było praktycznie w porządku.

Leczony jest od 4 miesięcy. 

Kaszel zmobilizowal mnie do wizyty. 

Pies początkowo bardzo dobrze zareagował na leczenie. 

Ale ok 2 tyg temu,podupadl na zdrowiu.

Dostaje cardisure 3 razy dz,

Lotensin pół dawki,oxycardill 60 mg 2 razy dz,digoxin 100 ug 2 razy dz,od 2 tyg zwiększona dawka furosemidu 3 razy dz na przemian z 1 tabl diuver,daliśmy mu gabapentin 300 2 razy dz.gdyz bardzo się trzęsie. Kupiłam olejek cbd z charlott's web.Dobrze po nim się relaksuje. 

Niestety 2 tyg temu pojawiło się wodobrzusze. 

Wczoraj spuchla noga,pies wstaje  trudnością.

Pomimo zwiększonej dawki furosemidu (A właściwie dawalam codziennie diuver pół tabl) do 3 dz.,początkowo brzuch zmalal A teraz jest znowu większy. 

Pies wolniutko chodzi na spacery,Ma drgawki,pojawił się znowu kaszel (mam wrażenie że jakby harczal z wodą w płucach).

Ok 2 miesięcy temu robiliśmy przeswietlenie klatki I nie było nic w płucach Ale było widoczne powiększone serce. 

Pies ma widoczny kręgosłup I żebra. 

Ale apetyt ma dość dobry.

Je sporo mięsa np serca wołowe .

Jutro mamy punkcje brzucha u wet.

Mąż jest lekarzem.W razie konieczności,to on wykona kolejne. 

Pies bardzo się stresuje wizyta  lek. 

Wiem że Państwo nie leczycie przez Internet. 

Proszę jedynie o podpowiedź,co mogę zrobić dla swego ukochanego psa. 

On ma tak zdrowe oczy....

Jest jednak psem lękowym. 

Chciałabym na stałe włączyć leki p.lękowe. 

Weterynarz poproszony o coś doraznego przed wizyta,zaordynowal oxazepam. 

Czy powinnam wykonać badania dodatkowe?

Mąż mówi o utracie białka I nerkach. 

Wspomniał też o kuracji sterydowej. 

Mam świetny kontakt z weterynarzem i rozważa on każda moja sugestie. 

Dlatego bardzo proszę  o podpowiedzi do podjęcia ewentualnych kroków,badań. Ja nawet nie wiem w jakiej fazie jest pies.

Odnośnie artykulu. Chętnie podlsczylabym kroplówke w domu np.

Mieszkam w Warszawie. Z psem jestem w weekendy w łódzkim. Tam to lecze. 

Ale nie stanowi problemu zabranie go do Warszawy do specjalisty. 

Wakacje spędzimy w moim łódzkim domu z ogrodem. 

Oby tylko było Nam jeszcze dane......

Z góry dziękuję......

 
Opublikowany : 19/03/2018 18:47
Lek. wet. Magda Zdanowska
Posty: 338
Ekspert
 

Dzień dobry.

Widzę, że pies jest pod dobrą opieką. Niestety, choroby serca nie mają dobrego rokowania, zawsze nadchodzi moment gorszego reagowania na leki. Nie ma w weterynarii stosowanych przeszczepów serca, tak jak w medycynie ludzi. Jeżeli chce Pani udać się na konsultację do drugiego kardiologa w Warszawie celem uspokojenia się to proszę spróbować zapisać się do dr Niziołka lub dr Garncarz. Myślę jednak, że nie ma takiej potrzeby, bo z Pani opisu wynika, że pies jest leczony zgodnie ze sztuką.

Pozdrawiam, lek. wet. Magda Zdanowska.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 20/03/2018 16:31

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.