Powiadomienia
Clear all

Guz przy sercu

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Asia
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry, mój 11 letnia suczka ma zdiagnozowanego guza który uciska na jedno płuco i serce. Piesek jest mały w typie jamnika a guz jest wielkości 8/7 cm. Zbiera się wodą w płucach, miała wykonywane rtg i ekg. Weterynarz powiedział że operacja nie wchodzi w grę ponieważ piesek jest bardzo słaby a guz ogromny i bardzo uciska na płuco i serce i są bardzo małe szanse na przeżycie. Weterynarz daje tylko miesiąc życia. To wszystko działo się w ciągu niecałych dwóch tygodni, chodziliśmy od weterynarza do weterynarza i nikt nie potrafił postawić diagnozy, dopiero u ostatniego weterynarza się udało. Weterynarz przepisał tylko leki które miały ulżyć w cierpieniu, mianowicie: Cardalis, cardisure i Furosemidum. Niestety mam wrażenie że jest jeszcze gorzej, suczka nic nie chce jeść, trzeba ją poić, ledwie chodzi i bardzo się męczy. Czy mogę coś jeszcze zrobić żeby ulżyć w cierpieniu?

 
Opublikowany : 01/09/2020 16:04
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Myślę, że zawsze coś da się zrobić. Leki, które obecnie przyjmuje pies usprawniają pracę serca, obniżają nieco ciśnienie krwi. Furosemid natomiast może wpływać na zmniejszanie obrzęku płuc. Jeśli chodzi o samą zmianę nowotworową, powinna Pani skontaktować się z lekarzem, który zajmuje się onkologią. Odpowiednio dobrane chemioterapeutyki mogą znacząco zmniejszyć masę guza, obkurczyć stan zapalny wokół zmiany, a także zmniejszyć ryzyko przerzutów. Jeśli pies jest niewielkich rozmiarów, może jedną z opcji leczenia będzie radioterapia. Nie zaszkodzą także odpowiednio dobrane suplementy diety – dodatek kwasów omega wpłynie korzystnie na cały organizm. Z pewnością proszę nie tracić nadziei – nasze oszacowania często bywają błędne, a pacjenci zaskakują swoją siłą życia i wolą walki.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za pupila, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii

.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 13/09/2020 20:58

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.