Powiadomienia
Clear all

ODSTAWIENIE LEKU CARDISURE

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Marika
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry, chciałabym dowiedzieć się czy jest możliwość odstawienia leku cardisure na serce jeśli piesek po nim wymiotuje i miał krwią delikatnie zalane oko? Niestety dowiedziałam się będąc 2 tygodnie poza domem, że mojemu pieskowi nie były podawane te leki pod moją nieobecność i teraz ku zaskoczeniu wszystko się poprawiło, nie wymiotuje, nie ma krwi na oku, jest o wiele lepiej. Prawdopodobnie zbyt pochopnie były mu przepisane te leki. Ale pomijając ten fakt czy odstawienie tego leku może spowodować jakieś inne negatywne skutki?

 
Opublikowany : 19/01/2022 19:18
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.
Wszelkie modyfikacje dawki stale przyjmowanych leków, powinny być ustalane z lekarzem, który zalecił stosowanie tego preparatu. Rozumiem, że zgłaszała Pani lekarzowi prowadzącemu informacje o wymiotach oraz wylewie krwawym w oku? Czy mimo tego lekarz nie zalecił modyfikacji dawki? Cardisure to lek, który jest zalecany w przypadkach problemów kardiologicznych, wywołanych niedomykalnością zastawek, warto wprowadzić go także w przypadkach kardiomiopatii rozstrzeniowejWymioty i biegunka to najczęstszy skutek uboczny stosowania leku, jednak nawet w ulotce zamieszczono informacje, by w razie ich wystąpienia nie odstawiać leku, tylko zmodyfikować dawkę. Nagłe odstawienie leku może negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie serca, primobendan zawarty w składzie produktu zwiększa kurczliwość mięśnia sercowego, zatem nagłe jego odstawienie może obniżyć wrażliwość serca na impulsy nerwowe.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 25/01/2022 18:58

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.