Powiadomienia
Clear all

Problem z sercem

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Paulina
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry. Mam pytanie, mój piesek ma problemy z sercem weterynarz przepisał mu cardalis 5 mg 1 tabl. raz dziennie i vetmedin 2.5 mg 2 razy dziennie po 0.5 tabl. Mój piesek kaszlał po podawaniu tabletek po 20 dniach kaszel pojawiał się sporadycznie, będąc na wizycie kontrolnej zwiększono mu dawkę leku vetmedin z 2.5 mg na 5 mg po podawaniu leku zauważyłam że piesek zaczyna częściej kaszleć czy może to być spowodowane podawaniem mocniejszej dawki leku. Dziękuję za odpowiedź. 

 
Opublikowany : 10/04/2022 16:50
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.
Nie jest wykluczone, że intensywniejszy kaszel związany jest z większą dawką leków – z pewnością powinna Pani skonsultować tą sytuację z lekarzem weterynarii, który zalecił zwiększenie dawki preparatów. Problemy kardiologiczne to tylko jedna z możliwych przyczyn kaszlu – równie dobrze kaszel u Pani pieska może powodować obecność pasożytów wewnętrznych, może pies ma zapalenie krtani, oskrzeli, albo cierpi z powodu zmian rozrostowych w miąższu płuc. Warto upewnić się, czy oprócz schorzenia kardiologicznego, pupilowi nic nie dolega. Przy okazji najbliższej kontroli u lekarza weterynarii proszę spytać o możliwość przeprowadzenia pełnego badania klinicznego, a w razie potrzeby warto też nadrobić kwestię odrobaczenia.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 11/04/2022 19:50

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.