Powiadomienia
Clear all

Przedawkowanie potasu , błąd lekarza

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Julia
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry. Miałam psiaka rasy shih tzu , 12 lat 8 kg ważył. Chorował na serce , miał niedomykalność zastawki, brał leki, dbałam o niego. Na ostatniej wizycie po zrobieniu biochamii miał niski poziom chlorków we krwi. Lekarka powiedziała żeby to uzupełnić i dała mi dwie kapsułki z potasem i magnezem dla ludzi. To był ten lek : www.mp.pl/pacjent/leki/lek/88221,PotazeK-MAG-kapsulki-o-przedluzonym-uwalnianiu 

miałam mu podawać jedną kapsułkę na tydzień. Dałam mu . Na drugi dzień piesek zmarł. Czy dawka tego leku nie była dla niego zbyt wysoka ? 

 
Opublikowany : 19/09/2021 18:36
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.
Przede wszystkim, strasznie mi przykro z powodu śmierci Pani pupila, składam wyrazy współczucia. Nie badałam Pani pieska, nie wiem jakie miał objawy ani wyniki badań krwi, nie jestem w stanie stwierdzić, czy dawka leku była odpowiednia czy nie. Jony nie wchłaniają się stuprocentowo z jelit, gdy są podawane w postaci tabletek, nie sądzę, aby taka dawka leku mogła zabić pieska, jednak to tylko teoretyzowanie. Aby poznać dokładną przyczynę zgonu, należy wykonać sekcję zwłok w certyfikowanym laboratorium. Psy z wadami i zwyrodnieniami serca często umierają dość nagle – nawet dokładne i precyzyjne podawanie leków nie jest w stanie cofnąć zmian zwyrodnieniowych. Z pewnością ma Pani wiele przyjemnych wspomnień, związanych z pupilem, proszę go zapamiętać w chwilach, gdy był pełnym życia pieskiem.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 29/09/2021 06:13

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.