Powiadomienia
Clear all

4tyg kociak nie staję na łapki

 
Nusiek
Nowy Użytkownik

Witam. Moja kotka ma 4 tyg dwa kociaki. Jeden rozwija się super nawet zaczyna interesować się jedzeniem. Za to drugi ma problem z tylnimi łapkami. Nie może normalnie chodzić. Dołączam nagranie ponieważ nawet nie wiem jak to opisać. Czy to jest choroba ? Czy może on jeszcze się nauczy chodzić normalnie?

Cytat
Inicjator dyskusji Opublikowany : 13/06/2022 23:26
Słowa kluczowe tematu
Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia-Olszak
Zaufany Użytkownik

Dzień dobry.
Niestety, na podstawie filmu nie da się postawić diagnozy – widać, że kotek ma problem z chodzeniem, jednak do postawienia rozpoznania, konieczne jest zbadanie malucha na żywo. Możliwe, że kociątko, które gorzej chodzi cierpi na jakąś wrodzoną chorobę, albo że w czasie porodu doszło do uszkodzenia pewnych struktur. Warto udać się do lekarza weterynarii, aby obejrzał malucha i sprawdził, czy aby napewno rozwija się on prawidłowo. Przy okazji, warto też rozpocząć profilaktykę, 4 tygodniowe maluchy dobrze jest odrobaczyć. Niewykluczone, że maluszek zacznie sam chodzić, w swoim czasie. Do czasu ustalenia terminu wizyty u lekarza, proszę się upewnić czy mama i jej maluchy mają prawidłową, dobrze zbilansowaną dietę, czy nie brak im niczego.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

OdpowiedźCytat
Opublikowany : 20/06/2022 21:08

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 60MB

 
Podgląd

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.