Powiadomienia
Clear all

[Przyklejony] Przeczytaj zanim dodasz temat

Avatar of co w sierści piszczy
Zaufany forumowicz Administrator
Inicjator dyskusji
 

Przed opublikowaniem nowego wątku na forum zapoznaj się z artykułem: "Dyskopatia u psa". Być może znajdziesz w nim odpowiedź na Twoje pytanie.

 
Opublikowany : 26/09/2017 07:35
Avatar of patkuc3
Nowy forumowicz
 

Witam.Od tygodnia mój pies rasy york(10 lat) przynajmniej jeden raz dziennie ma dziwne "ataki".Ciężko mu chodzić,ma spuszczoną głowę,wygięty grzbiet i tak jakby "patrzy spod byka".Nie piszczy.Gdy niema tych ataków zachowuje się niby normalnie ale przy wolnym chodzeniu tak jakby miał niedowład jednej tylnej łapki i czasem na nią upadnie.Apetyt ma,nawet bawić się chce ale mu oczywiście nie pozwalamy.Byliśmy u weterynarza który stwierdził skoliozę.Przepisał serię zastrzyków przeciwbólowych i przeciwzapalnych a teraz przeszedł na tabletki o tym samym działaniu.Mimo to "ataki"nie ustały.Bardzo proszę o odpowiedź czy diagnoza była dobrze postawiona i ewentualnie jak leczyć pieska.Dziękuję

 
Opublikowany : 31/01/2019 07:52
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Bez badania klinicznego oraz dokładnego zapoznania się z dokumentacją medyczną pacjenta, żaden lekarz nie stwierdzi, czy diagnoza była poprawna. Przede wszystkim, jak piesek czuje się obecnie? Jeśli leczenie nie przyniosło żadnego efektu, myślę, że warto byłoby się udać na konsultację do lekarza specjalisty z zakresu neurologii. Specjalista może zlecić Państwu wykonanie dodatkowych badań (na przykład zdjęć RTG lub tomografii komputerowej) i na ich podstawie postawi trafną diagnozę. Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszym leczeniu pieska.

Pozdrawiam serdecznie, lek. wet. Katarzyna Hołownia

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 09/02/2019 07:05

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.