Powiadomienia
Clear all

Czy to dysplacja czy może coś innego ?

Avatar of adam
 Adam
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry mam 1,5 rocznego owczarka niemieckiego kupionego w hodowli z rodowodem. Piesek można powiedzieć że prawie od małego dziwnie chodzi na tylnie łapy (skręca je do siebie, skrzywia). W wieku 7 miesięcy przyjechał do niego weterynarz i stwierdził że ma niedobór witamin i kazał dawać mu tran . Ale pies do dzisiaj dziwnie chodzi skrzywia te tylnie łapy nie okazuje bólu jest energiczny ale jestem zaniepokojony i nw co to jest . Może coś doradzicie. Podaje mu syrop na prawidłowe funkcjonowanie stawów czy to mu wystarczy ?

 
Opublikowany : 10/07/2019 16:05
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Każdy owczarek niemiecki powinien mieć przeprowadzone badanie potwierdzające lub wykluczające obecność dysplazji stawów biodrowych, chodzi o badanie RTG w odpowiednim ułożeniu pacjenta. Powinno być przeprowadzone do 7 (lub 9, w zależności od źródła) miesiąca życia – wtedy można jeszcze przeprowadzić zabieg, mający na celu stabilizację stawów biodrowych. Uważa się, że przed planowanym rozrodem reproduktorzy powinni być zbadani właśnie na obecność dysplazji. Informacja o wyniku badania powinna się znaleźć w rodowodzie – proszę skontaktować się z hodowcą, czy rodzice Pańskiego pupila byli zbadani. Warto wiedzieć, czy u innych psów z tego miotu wystąpiły jakieś problemy z kończynami miednicznymi. W tym wypadku zalecałabym pilną konsultację z ortopedą weterynaryjnym. Nieprawidłowe ustawienie kończyn prowadzi do zaburzeń motoryki ruchu. Kończyny są obciążane w niewłaściwy sposób, co może predysponować do wystąpienia innych schorzeń lub pogłębienia obecnych. Suplementy na stawy z pewnością nie zaszkodzą pupilowi, jednak nie wyleczą go z nieprawidłowego ustawienia kończyn, dlatego nie zwlekałabym z wizytą u ortopedy.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 16/07/2019 17:32

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.