Powiadomienia
Clear all

rehabilitacja po dartroplastyce

Avatar of ania
 Ania
Nowy forumowicz
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry. Moja 9-mczna bernenka tydzień temu przeszła obustronną dartroplastykę. Mam pytanie o możliwości rehabilitacji w domu. Z zaleceń otrzymałam ćwiczenia ruchów biernych w stawach(prosiłabym o doprecyzowanie, bo boję się zrobić jej krzywdę) i od 10 dnia ćw. siad-powstań. Z innych metod rehabilitacji(magnetoterapia,fala uderzeniowa itp.) trudno mi będzie skorzystać, gdyż mieszkam z dala od ośrodków oferujących takie formy rehabilitacji. Prosiłabym o podanie ćwiczeń, które mogę wykonać z nią w domu.

Proszę też o odpowiedź co do ograniczania aktywności. W domu są jeszcze 3 psy, w tym siostra bernenka, zawsze były razem i bawiły się chętnie. Teraz jest ciężko je odizolować. Odbywamy spacery na smyczy, jak zalecono, żadnych skoków itp. Co do schodów słyszałam, że nie wolno jej po nich chodzić, a inny lekarz powiedział, że schody nie szkodzą, tylko nagłe skoki i zwroty. Do domu jest wejście na 8 stopni, gdy jestem sama, nie mogę jej wynieść na dwór, zazwyczaj robi to mąż, psina waży 40 kg. Od kiedy mogłaby spokojnie wchodzić i schodzić? Czy dopiero po okresie 8 tygodni? Czy może swobodnie poruszać się po domu? Kupiłam klatkę, ale jest z tym problem, ona nie chce tam być. Pełnimy przy niej dyżury, zawsze ktoś z nas jest przy niej.

Sunia dostaje na stałe Synoquin Growth. Co do diety, jada jak dotychczas suchą Bosch i Brit Care oraz mokrą Gran Carno. Jest bardzo wybredna, czasem woli karmę naszych seniorów niż własną. Czy są jakieś specjalne zalecenia co do diety?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc

Ania

 
Opublikowany : 25/12/2018 15:16
Lek. Wet. Magda zdanowska
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Rehabilitacja i ćwiczenia muszą być dobrane do danego przypadku, proszę więc poprosić swojego lekarza prowadzącego o pokazanie zalecanych ćwiczeń. Najrozsądniej byłoby udać się do lecznicy, w której prowadzona jest rehabilitacja, wraz z wypisami z operacji i zdjęciami obrazowymi, i na miejscu nauczenie się zalecanych ćwiczeń pod okiem rehabilitanta. Ruch oczywiście należy ograniczać, z chodzeniem po schodach bardzo uważać.

Pozdrawiam, lek. wet. Magda Zdanowska.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 31/12/2018 10:04

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.