Powiadomienia
Clear all

Białaczka i nie tylko

Avatar of pablo k
Nowy forumowicz
Inicjator dyskusji
 

Witam, u mojego już nieco starszego kota, wykryto niedawno białaczkę oraz że jest też nosicielem wirusa HIV. Strasznie pogorszył się jego stan zdrowia, nie je, nie pije, ma gorączkę, rzadko wychodzi na zewnątrz i większość czasu śpi. Po kilku wizytach u weterynarza i podawaniu mu pewnych wzmacniaczy jego stan się polepszył, lecz po kilku dniach znowu się pogorszył. Chciałbym zdecydować się na terapię lekiem Virbagen oraz chciałbym dowiedzieć się ile mnie ta terapia wyniesie i czy w tym stanie zwierzaka, mogę liczyć jeszcze na poprawę zdrowia i przedłużenie życia mojego kota. Bardzo proszę o szybką odpowiedź, gdyż czasu jest już chyba coraz mniej 🙁 Z góry dziękuję.

 
Opublikowany : 27/12/2017 16:51
Lek. Wet. Magda zdanowska
Zaufany forumowicz Administrator
 
Opublikowany przez: Pablo K

Witam, u mojego już nieco starszego kota, wykryto niedawno białaczkę oraz że jest też nosicielem wirusa HIV. Strasznie pogorszył się jego stan zdrowia, nie je, nie pije, ma gorączkę, rzadko wychodzi na zewnątrz i większość czasu śpi. Po kilku wizytach u weterynarza i podawaniu mu pewnych wzmacniaczy jego stan się polepszył, lecz po kilku dniach znowu się pogorszył. Chciałbym zdecydować się na terapię lekiem Virbagen oraz chciałbym dowiedzieć się ile mnie ta terapia wyniesie i czy w tym stanie zwierzaka, mogę liczyć jeszcze na poprawę zdrowia i przedłużenie życia mojego kota. Bardzo proszę o szybką odpowiedź, gdyż czasu jest już chyba coraz mniej 🙁 Z góry dziękuję.

Dzień dobry.

W leczeniu białaczki i FIV bardzo ważne jest leczenie objawowe, głównie zwalczanie wtórnych zakażeń (antybiotyki), nawadnianie, leki przeciwzapalne, poprawiające komfort życia kota.

Podawanie kociego interferonu jest obecnie zalecane jako wydłużające życie i zmniejszające nasilenie objawów choroby, również w zakażeniach mieszanych FeLV i FIV.

Ważne jest również to, że interferon nie ma poważnych działań ubocznych.

Nie wiem jakie wyniki krwi ma Pana kot, czy ma niedokrwistość, czy doszło już do rozwoju chłoniakomięsaków, więc trudno mi powiedzieć o ile wydłużymy jego życie podając interferon.

Może to być miesiąc i może także być rok, myślę że nikt nie jest w stanie dać Panu takiej odpowiedzi. Jeśli jednak koszty są dla Pana do zaakceptowania, na pewno warto zastosować koci interferon, bo poprawi to jakość życia kota.

Koszty leczenia preparatem virbagen omega są dość wysokie.

Zależnie od lecznicy, jedna fiolka przeznaczona dla 10 kg kota kosztuje ok 300-350 zł. Lek należy podawać przez pięć kolejnych dni, następnie taki cykl powtarza się 14 dnia (kolejne 5 dni) i 60 dnia (5 dni).  

Produkt po rozpuszczeniu należy niezwłocznie użyć, tak więc jeden cykl leczenia to pięć fiolek, czyli koszt około 1500-1700 zł, ale proszę dopytać w Pana lecznicy, może lekarz w hurtowni ma zniżkę i preparat będzie trochę tańszy.

Pozdrawiam serdecznie, lek. wet. Magda Zdanowska

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 28/12/2017 18:44

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.