Powiadomienia
Clear all

Atak wymiotów i bólu co 5-6 tygodni

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Justyna
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

5-Cio letnia suczka labrador. Od około pół roku nawracające ataki wymiotów i przy tym coraz mocniejszych boli brzucha. Za każdym razem wizyta u weterynarza, podawane zastrzyki przeciwwymiotne, kroplówki itp. Po około 5ciu tygodniach nawrot. Ostatni atak związany z ogromnym bólempies wyginał się, kopał, chodził w kółko, nie mogła się położyć nawet na 2 sekundy. Zrobione badanie krwi, które wyszły dobre. Usg pokazało pogrubioną mocno ścianę zeladka. Czekam na endoskopię. Potrzebuję pomocy, obawiam się, że ona cierpi na codzień i ta myśl nie daje mi spać.

 
Opublikowany : 29/12/2021 15:00
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.
Warto uściślić, jakie badania zostały wykonane. Opisywana przez Panią duża bolesność, w połączeniu z wymiotami i złym samopoczuciem ogólnym, jest objawem charakterystycznym dla zapalenia trzustki. W formie przewlekłej, może nie dawać zauważalnych objawów klinicznych, jednak w formie ostrej może być zagrożeniem dla życia zwierzęcia. Zatem, czy w badaniu krwi zostały określone parametry takie jak specyficzna lipaza cPL, albo lipaza DGGR? Cieszę się, że nie zwlekała Pani z wykonaniem badania USG. Powiększona cała ściana żołądka może wskazywać na zapalenie tego narządu. Zdarza się to dość często u młodych psów, może być efektem zjedzenia ciała obcego czy też problemów z nadkwaśnością. Jeśli jednak pogrubiały jest tylko fragment ściany żołądka, warto zdecydować się na gastroskopię i pobrać próbki ze zmienionego fragmentu, aby upewnić się, czy nie jest to zmiana nowotworowa. Do czasu podjęcia decyzji o dalszych krokach, warto przyjrzeć się diecie pupilki. Problemy żołądkowo – jelitowe, powinny skłonić Panią do zmiany diety na lekkostrawną, niskotłuszczową karmę, najlepiej mokrą. Dobrym pomysłem jest stosowanie środków o działaniu osłonowym (z sukralfatem), łagodzącym nadkwaśność i zmniejszających wydzielanie kwasu żołądkowego.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 04/01/2022 06:46

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.