Powiadomienia
Clear all

Grzybica?

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Natalia
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam, 

dwa dni temu mojemu psu wyskoczyło takie cos. Nie mam pojęcia od czego. Karmy nie zmieniłam. Dodam, ze pies nie zwraca na to uwagi nie drapie sie, nie piszczy jak dotykam 

 
Opublikowany : 10/08/2020 20:19
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Rozumiem, że chodzi Pani o opuchliznę na powiece, tak? Zauważalne jest uszkodzenie na powiece górnej, które powoduje niewielkie zawijanie brzegów do wnętrza rogówki. Czy jest to stary, wygojony uraz, czy to jest właśnie to, co Panią niepokoi? Widoczny jest dość silny stan zapalny tej okolicy, zaczerwienienie i opuchlizna. Powinna się Pani udać na wizytę do lekarza weterynarii. Tak jak wspomniałam, zdjęcie sugeruje uszkodzenie powieki, warto upewnić się, czy powstałą w ten sposób deformację da się zrekonsturować. Należy też sprawdzić czy nie doszło do urazu w obrębie samej gałki ocznej – uraz powiek to jedno, ale mogło dojść na przykład do wbicia niewielkiego ciała obcego do rogówki, pies mógł sam uszkodzić gałkę oczną podczas drapania. Do czasu ustalenia terminu wizyty warto zachować szczególną higienę tej okolicy. Powieki można myć borasolem, delikatnie przecierając je nasączonym gazikiem lub płatkiem kosmetycznym. Spojówkę warto co najmniej raz dziennie wypłukać płynem fizjologicznym. Proszę nie stosować żadnych preparatów ziołowych ani naparów z herbaty – bardzo często powodują wystąpienie reakcji alergicznej oraz nadmierne wysuszenie rogówki.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 11/08/2020 17:01

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.