Powiadomienia
Clear all

Objawy skórne u psa w podeszłym wieku

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Andrzej
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry, chciałbym Państwa poprosić o ocenę czym mogą być w wysypki na skórze psa, który już ma OK 16 lat. Umaszczenie tricolor skóra dość jasna przewagą jest biała sierść. Pytam ponieważ trochę tego typu zmian skórnych pojawiło się w ostatnim czasie. W dobie pandemii nie chce zawracać głowy lekarzom weterynarii na miejscu stad pytanie na forum 

Więcej zdjęć 

https://drive.google.com/folderview?id=1ODdVCESHPmpHc3ye7uJDgXoQ7TKfb2hN

 
Opublikowany : 21/04/2020 13:36
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Na podstawie zdjęcia praktycznie niemożliwe jest postawienie diagnozy – wszak pies nie składa się z samej skóry, organizm składa się ze sprawnie działających i współpracujących ze sobą układów i narządów. Przedstawiona na przesłanym przez Pana zdjęciu zmiana z pewnością jest niepokojąca, zwłaszcza jeśli takich krostek na ciele psa jest więcej. Proszę najpierw przeanalizować, czy pies jest zabezpieczony przeciwko pasożytom zewnętrznym? Bardzo często takie zmiany są wynikiem reakcji alergicznej na ślinę pcheł. Kiedy był ostatnio odrobaczony? Warto byłoby udać się do lekarza weterynarii, jak sam Pan zauważył pies ma już swoje lata, zatem nie warto bagatelizować nawet pozornie drobnych objawów. Jeśli zmiana jest swędząca i pies interesuje się tą okolicą, wygryza ją, wydrapuje, warto założyć do czasu wizyty u lekarza weterynarii kołnierz ochronny i zadbać o utrzymanie zmian w czystości (ogolenie włosów wokół zmienionych obszarów, dezynfekcja zmian, 2-3 razy dziennie).

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 23/04/2020 15:12

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.