Powiadomienia
Clear all

Pilne! Proszę o pomoc, nie wiem co to może być!

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Maja
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam, jakiś czas temu zauważyłam na skórze psa a dokładnie jest to mała suczka, kundelek jakieś strupki. Nie mam pojęcia co mogą oznaczać, pojawiają się, później znikają, zostają takie resztki jakby wydrapane. Są w różnych miejscach, m.in. na plecach, za uchem, było ostatnio pomiędzy przednimi łapkami. Co to może być? Oczywiście jak będę osobiście juz mogła, pojadę do weterynarza, aktualnie niepokoję się co to może być. Na dole dołączam zdjęcia poszczególnych strupków, może coś będzie widoczne. 

 
Opublikowany : 10/03/2021 18:25
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.
Jak sama Pani zapewne wie, nie da się postawić diagnozy na podstawie zdjęcia. Na przesłanym przez Panią zdjęciu faktycznie widać gojące się uszkodzenie skóry, wraz z nadmiernym łuszczeniem się tej okolicy. Z pewnością warto upewnić się, że pupilka ma aktualne zabezpieczenie przeciwko pasożytom zewnętrznym, ugryzienia pcheł mogą wywołać świąd, intensywne drapanie tej okolicy a w konsekwencji powstanie takich właśnie zmian. Jeśli pupilka nie ma aktualnego zabezpieczenia, należy to szybko nadrobić, a dodatkowo wysprzątać i odkurzyć całe mieszkanie, wyprać legowiska, zabawki i kocyki. W drugiej kolejności należałoby przeanalizować karmę, jaką otrzymuje pupilka. Alergia na składniki pokarmowe to bardzo częsta przyczyna zaburzeń w funkcjonowaniu skóry i również może wywołać świąd i zmiany, przypominające strupki. Proszę zwrócić uwagę, czy zmiany są swędzące, bolesne, czy pupilka drapie się lub interesuje się nimi w jakikolwiek sposób. Zdecydowanie powinna się Pani zgłosić do lekarza weterynarii, bo tylko na podstawie pełnego badania klinicznego można postawić trafną diagnozę i zalecić odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 17/03/2021 18:49

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.