Powiadomienia
Clear all

Kardiomiopatia rozstrzeniowa a lecznie pęcherzycy

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Dorota
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry. Mój pies, 8-letni moskiewski stróżujący, waga 53 kg, od ok. 1 roku choruje na serce - kardiomiopatia rozstrzeniowa z migotaniem przedsionków, arytmia, zaostrzone szmery oddechowe w płucach, przyjmuje: Vetmedin 10 mg, Lotensin 10 mg Digoxin 0,25 mg, Furosemid 40 mg oraz RenalVet. Od kilku tygodni cierpi na pęcherzycę liściastą - liczne strupy wokół oczu, uszu, na nosie. Jak w przypadku problemów sercowych mogę leczyć psa na pęcherzycę?
Będę wdzięczna za odpowiedź i poradę.
Z poważaniem
Dorota Kałuba

 
Opublikowany : 25/02/2020 13:55
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Jak zapewne Pani wie, pęcherzyca jest chorobą autoimmunologiczną. Leczenie jej polega głównie na stosowaniu preparatów sterydowych (aby wyciszyć nadmierną reakcję organizmu) i odpowiednio dobranych antybiotyków (aby wyleczyć możliwe powikłania bakteryjne). Leki powinny być zalecone i podawane pod kontrolą lekarza prowadzącego, a ich dawkowanie ustalone po wykonaniu podstawowego badania krwi  sterydy działają moczopędnie, powinna być zatem mocno kontrolowana dawka sterydu. Z pewnością proszę nie podawać niczego bez konsultacji z lekarzem prowadzącym. Aby wspomóc regenerację skóry, wzmocnić ją i uelastycznić, warto włączyć do codziennego stosowania preparaty zawierające kwasy omega 3 i 6, witaminę A , E i biotynę.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 27/02/2020 05:46

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.