Powiadomienia
Clear all

Moja sunia złapała kaszel kenelowy

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Andrzej
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Bardzo proszę mi podać czym i jak mam wyleczyć psiaka tak kaszle że nie daje spać po nocach ,byłem u weterynarzy w mieście i robili na niej eksperymęty dawali jakieś leki i zastrzyki że nie pomagało nawet na kilka bni , przepisał mi tylko Thiocodin i nie pomaga ziadła   II op. i nic bardzo bym prosił o pomoc dla mojej kochanej suczki , sunia ma już  15 lat . a jest bardzo żywotna nie taka ospała i leniwa cieszy się na każdy widok mnie i podskakuje a za moment  dostaje zadyszki i kaszle, mam jeszcze pytanie czy można podawać  lek BETA 1,3 GLUKANY  proszę pomóc  mojej suni 

                                                                                                                         Dziękuję  Andrzej .

 
Opublikowany : 21/01/2019 08:03
Lek. Wet. Magda zdanowska
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Nie wiem jaka jest przyczyna kaszlu. U starszego psa może to być niewydolność krążenia. Bez zbadania psa, osłuchania za pomocą stetoskopu nie potrafię określić wstępnej przyczyny kaszlu. Czy przyczyna leży w górnych drogach oddechowych, dolnych drogach oddechowych, sercu, krtani, tchawicy, chrząstkach krtani itp. Najpierw należy postawić rozpoznanie, a potem wdrożyć leczenie. Proszę także wykonać rtg klatki piersiowej. Suplementy podnoszące odporność na pewno nie zaszkodzą, jeśli jednak przyczyna kaszlu nie jest infekcyjna, także nie pomogą.

Pozdrawiam, lek. wet. Magda Zdanowska.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 21/01/2019 19:23

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.