Powiadomienia
Clear all

Chore nerki - nefrokrill

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Joanna
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam.

U mojej 12-letniej kotki zdiagnozowano niewydolność nerek oraz nadciśnienie. W badaniach ma niski poziom potasu i wysoki fosforu (jeszcze w mieści się normie). W tej chwili podaję lek na nadciśnienie Banacep oraz nefrokrill. Niestety mam problem z podaniem nefrokrillu. Nie zje karmy z tym preparatem a przy bezpośrednim podaniu do pyszczka, ślini się bardzo. Poprzednio podawałam Ipakitinę oraz Kaminox. Czy mogę wrócić do tych preparatów? Czy można coś innego podać by wyrównać parametry?

Załączam ostatnie wyniki badań, po 10 sierpnia wykonam kolejne.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

 

 
Opublikowany : 03/08/2020 07:11
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Zmianę zalecanych preparatów powinna Pani przedyskutować z lekarzem prowadzącym – wyniki badań są istotne, ale bez badania klinicznego i oceny stanu zwierzęcia, to tylko suche dane. Nefrokrill jest suplementem, zawiera wysokie stężenie kwasów omega, nie lekiem – jest zalecany przy problemach z wydolnością nerek, wspomaga ich regenerację. Proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym o zmianie nefrokrillu na inny preparat zawierający kwasy omega – może megaderm, albo redonyl będzie pacjentce bardziej odpowiadał. Ipakitine jest preparatem, który wpływa na poziom fosforu we krwi zwierzęcia, banacep z kolei jest preparatem kardiologicznym, wpływającym na ciśnienie zwierzęcia. Proszę pamiętać o regularnych kontrolnych badaniach krwi. Jeśli poziom mocznika i kreatyniny będzie wzrastał, warto rozważyć płynoterapię, jako element wspomagający terapię. Proszę też zachowywać ścisłą dietę  kotka powinna spożywać pokarm dedykowany dla kotów z niewydolnością nerek.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 04/08/2020 19:24

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.