Powiadomienia
Clear all

chore nerki u kotki, wyniki, badanie krwi

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 stefani
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Moja kotka (8lat) zaczęła pić ogromne ilości wody a w ostatnich 2 dniach siusiala pod siebie i wydawała mi się apatyczna i nieobecna. Po wizycie u weterynarza okazało się, że lekarz nie jest w stanie pobrać jej krwi i dostała jedynie kroplówkę gdyż była bardzo odwodniona. Kolejny dzień kot zostawiony na półtorej godziny, kolejna kroplówka i udało się pobrać krew. Dostałam takie wyniki czy ktoś mógłby mi dokładnie wyjaśnić co się dzieje z kotkiem kiedy ma takie przekroczenie normy i czy są szanse na ratowanie? Po kroplówce  było lepiej a pozniej już fatalnie leżała ledwo oddychała miała drgawki i myślałam że umiera.. po jakims czasie "nagle" ożyła i nawet zjadła z apetytem troche mokrej karmy a teraz znowu lezy ledwo oddycha i szuka bardzo dziwnych miejsc zeby sie schowac a cała krplówka wypływa z niej siuskami niekontrolowanie ... .. jutro kolejna wizyta a ja już sama nie wiem czy jej pomagam ratując czy przedłużam jej męki załączam zdjęcie wyników krwi proszę czy ktoś może mi pomóc i wytłumaczyc jak to wszystko wygladą? 🙁

 
Opublikowany : 02/06/2020 16:21
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Ma Pani młodą kotkę – 8 lat to nie jest wiek, w kótrym zdarzają się niewydolności nerek w takim stadium. Na podstawie wyników można stweirdzić, że nerki nie pracują prawidłowo. Podwyższony poziom mocznika i kreatyniny wyraźnie na to wskazuje. Dodatkowo, zaburzenia jonowe również wpływają na obraz kliniczny – drżenia i częściowa utrata swiadomości (czyli na przykłąd, opisywany przez Panią brak władzy nad pęcherzem) mogą być tego objawem. Sama musi Pani podjąć decyzję, czy warto walczyć o życie swojego przyjaciela – jeśli objawy wystąpiły tak nagle, jak to Pani opisuje, bardzo prawdopodobne jest zatrucie kota (proszę zastanowić się, czy pupilka nie zjadła jakiegoś fragmentu rośliny, czy nie poluje na drobne gryzonie). Leki, kroplówki, odpowiednia dieta pomogą w opanowaniu stanu zdrowia zwierzęcia. Jeśli jednak ob jawy zaczęly się dużo wcześniej, z pewnością terapia poprawi stan zdrowia koteczki, jednak należy wziąć pod uwagę trwałe uszkodzenie nerek – w takich przypadkach zalecane jest stosowanie diety i preparatów wspomagajacych funkcjonowanie nerek do końca życia kota. Osobiście uważam, że zawsze warto spróbować, po dwóch dniach leczenia ciężko jest decydować o dalszym rokowaniu.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 04/06/2020 17:28

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.