Powiadomienia
Clear all

Agresja wobec szczeniaka

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Magda
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Prosze o pomoc dorosly spaniel reaguje warczeniem i agresja na 12 tygodniowa suczke owczarka jak mamy postepowac by tak nie bylo psy sa na podworku duzym podworku ona do niego lgnie on ja atakuje gdy tylko sie zbliza POMOCY!!!

 
Opublikowany : 20/04/2019 09:11
Lek. Wet. Magda zdanowska
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

To normalne, że starszy pies tak reaguje na zaczepki obcego, niedawno wprowadzonego do stada psa. Musi pokazać młodej jak wygląda hierarchia i przestrzec, żeby za dużo sobie nie pozwalała. Jeśli pies jest stabilny psychicznie i nie schorowany (ból nasila agresję w obronie własnej) nie stanie się nic złego, a psy z czasem dojdą do porozumienia. Ważne jest jednak, abyście Państwo nie pozwalali małej na zbytnie męczenie starszego psa, każdy ma swoje granice cierpliwości. Proszę więc bawić się z suczką, tak aby rozładować jej energię. Należy także pamiętać, aby traktować psy równo, nie okazywać większego zainteresowania szczeniakowi, ponieważ starszy pies może stać się zazdrosny. Koniecznie należy nadzorować zwierzęta w czasie karmienia, tak żeby suczka nie podchodziła do psa i nie przeszkadzała mu w posiłku. Oczywiście niezbędne są osobne miski na pokarm i wodę dla obu psów, także każdy pies musi mieć swoje legowisko. Ważne, że jeśli starszy pies ma zabronione pewne zachowania, na przykład spanie na łóżku, wchodzenie do któregoś pomieszczenia, młodsza suczka musi być wychowywana na takich samych zasadach. Starszego psa zawsze warto pochwalić za dobre zachowanie wobec młodej suczki. Psy na pewno szybko dojdą do porozumienia, o ile pozwolicie im na to Państwo i nie będziecie faworyzowali szczeniaka.

Pozdrawiam, lek. wet. Magda Zdanowska.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 24/04/2019 05:12

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.