Powiadomienia
Clear all

Wysypka u suczki

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Kinga
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry,suczka ma prawie 3 miesiące,jest u nas tydzień. Pojawiła się dziwna wysypka na brzuszku. Nie zmieniliśmy jej karmy. Jest tydzień po pierwszym szczepieniu. Niedługo po urodzeniu przeszła parwowirozę. Proszę o sugestie i pomoc..

 
Opublikowany : 29/03/2021 12:24
Słowa kluczowe tematu
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.
W przypadku schorzeń skóry u młodych psów, w pierwszej kolejności należy wykluczyć obecność pasożytów zewnętrznych i wewnętrznych. Pchły, obecne na ciele zwierzęcia mogą boleśnie je kąsać, niektóre zwierzęta mogą mieć dodatkowo alergię na pchlą ślinę. Inną możliwością jest podrażnienie ostrą trawą na spacerze – skóra na brzuchu jest bardzo delikatna i wrażliwa na uszkodzenia, zwłaszcza u szczenięcia, ostra, sucha trawa może boleśnie podrażnić tą okolicę. Na przedstawionym przez Panią zdjęciu widać krostki, otoczone obwódką stanu zapalnego, niektóre są wypełnione płynem. Wskazane, by udała się Pani do lekarza weterynarii, zmiany te mogą być już powikłane bakteryjnie, o czym świadczy płyn wewnątrz krost. Do czasu ustalenia terminu wizyty, warto upewnić się, czy pupilka nie liże ani nie wygryza tej okolicy. Może Pani spróbować przemyć zmiany octeniseptem lub borasolem, aby zmniejszyć ilość bakterii w okolicy krost, lub zastosować kąpiel w łagodzącym, hipoalergicznym szamponie dla psów.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 31/03/2021 19:59

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.