Powiadomienia
Clear all

[Przyklejony] Przeczytaj zanim dodasz temat

Avatar of co w sierści piszczy
Zaufany forumowicz Administrator
Inicjator dyskusji
 

Przed opublikowaniem nowego wątku na forum zapoznaj się z artykułem: "Shih-tzu". Być może znajdziesz w nim odpowiedź na Twoje pytanie.

 
Opublikowany : 15/10/2017 12:34
Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Anetta
Nowy forumowicz Gość
 

Witam moja suczka Perla rasy Shitzu juz 2gi raz po cieczce miala ciaze urojone,1den raz juz rodzila i caly czas glowkuje czy jest konieczne ja wysterylizowac czy nie i czy gdybym ja nie wysterylizowala czy by bylo to dla niej niebezpieczne przy tych ciazach urojonych.Prosze o pomoc.Anetta

 
Opublikowany : 10/01/2021 13:55
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Ciąża czy poród absolutnie nie chroni przed wystąpieniem nowotworu na listwie mlecznej, czy ropomaciczem. Co do ciąży urojonej, ma ona najczęściej związek z powstawaniem cyst na jajnikach, które produkują duże ilości hormonów – organizm uznaje, że doszło do porodu, w efekcie dochodzi do produkcji mleka, a pupilka szuka pluszaków lub zabawek do niańczenia. Kastracja, czyli usunięcie macicy oraz jajników, skutecznie rozwiązuje problem ciąży urojonej a także innych schorzeń, wymienionych przeze mnie wyżej nowotworów macicy, guzów jajnika, ropomacicza. Proszę pamiętać, że z każdą przebytą cieczką oraz ciążą urojoną wzrasta ryzyko powstania guzów na listwie mlecznej. Z pewnością warto zdecydować się na zabieg, jednak należy się do niego dobrze przygotować. Przede wszystkim należy wykonać badanie krwi, warto też wykonać badanie kardiologiczne, aby w pełni ocenić wydolność organizmu i dzięki temu zastsować odpowiedni schemat znieczulenia.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 14/01/2021 18:28

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.