Powiadomienia
Clear all

Śmierć shih tzu w czasie sterylizacji...

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Agata
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam,

tydzień temu mój piesek został poddany zabiegowi sterylizacji. Wykonane były badania krwi i usg brzuszka. Zostałam poinformowana, iż nie ma przeciwskazań do zabiegu, piesek zdrowy, rutynowy zabieg, ale zgodę trzeba podpisać.

Sunia po otrzymaniu zastrzyku miała problem z zaśnięciem co zdziwiło lekarza. Przyszedł po kilku minutach w szoku, że dalej nie śpi.
Za 2 godziny poinformowano mnie, że w czasie zszywania warstw skóry ustała akcja serca potem oddech. Pomimo reanimacji piesek zmarł.

Przecież ten zabieg to zabieg RUTYNOWY tak mówili... oddawałam zdrowego psa. Usłyszałam od lekarzy, że sami nie wiedzą co mogło się stać. Czy mam jakąkolwiek szansę na udowodnienie im winy? Przypuszczam, że przez to, że sunia nie mogła zasnąć została jej podana zbyt duża ilość środków znieczulających.
Dodam, że na wypisie nie ma ani słowa ile jakich lekarstw jej podano. Widziałam wypis innego pieska, który również umarł w czasie sterylizacji w tej przychodni i szczegółowo zostało opisane w jakich dawkach jaki lek został podany. Czy jest jakaś szansa na udowodnienie im winy???? :-(  jak to możliwe, że coś takiego się stało 🙁 

Proszę o poradę... 

 
Opublikowany : 28/04/2021 15:47
Słowa kluczowe tematu

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.