Powiadomienia
Clear all

Gryzaki naturalne

Avatar of api
 Api
Nowy forumowicz
Inicjator dyskusji
 

Witam, czy zaleca się podawanie psom naturalnych gryzaków? Sporo jest informacji na dobrego wpływu, jednak jaka jest Państwa opinia?
I drugie pytanie: od jakiego wieku szczeniakom (2-3 miesięczne) można podawać? I ewentualnie od czego zacząć, żwacze, łapki?
Pozdrawiam

 
Opublikowany : 14/06/2018 07:04
Lek. Wet. Magda zdanowska
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Naturalne gryzaki, na przykład poroże jelenia, można ostrożnie podawać, jednak suszone, wędzone produkty, często naszpikowane chemią nie są wskazane, niezależnie od wieku psa.

Dostępne są w sklepach suszone naturalnie jelita wieprzowe czy penisy wołowe, jednak z tym na razie bym się wstrzymała.

Szczenięta mają delikatne przewody pokarmowe, i zbyt twarde pokarmy mogą wywołać kłopoty gastryczne. Małe dzieci też nie mogą jeść wszystkiego, a tylko delikatne, gotowane i miksowane pokarmy.

Podobnie młodziutkie zwierzęta są wrażliwe i należy uważnie dobierać im karmę, a z twardymi przysmakami wstrzymać się do starszego wieku.

Pozdrawiam, lek. wet. Magda Zdanowska.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 16/06/2018 07:01

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.