Powiadomienia
Clear all

Biała narośl

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Ewelina
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry. Ok tydzień temu zauważyłam u kotki (3miesiace) dziwną narośl na łapce. Przez ten czas trochę się to zwiększyło, a część odpadło. Nie zauważyłam, aby się dam gryzła czy ciągle myła. Kotka jest niewychodząca. Czy ktoś może mi powiedzieć co to jest? 

 
Opublikowany : 11/07/2020 15:06
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Bez wykonania dodatkowych badań, nikt nie udzieli Pani odpowiedzi na to pytanie. Powinna się Pani udać z kotką do lekarza weterynarii, aby dokładnie zbadać zmianę, a także wykonać badania dodatkowe, które pozwolą na szczegółowe określenie, co to jest. Co więcej, nie zgodzę się z Panią w kwestii lizania i swędzenia – zmiana jest bezwłosa, a sierść na jej brzegach – posklejana. Świadczy to o tym, że kotka interesuje się naroślą. Do czasu wizyty warto zabezpieczyć łapkę przed wylizywaniem – należy dobrać kotu kołnierz ochronny. Nie jest wskazane zawijanie łapki pod opatrunkiem, utrudniony dostęp powietrza może pogłębić miejscowy stan zapalny. Warto zachować szczególna higienę tej okolicy, używając łagodnych środków dezynfekcyjnych, borasolu, rivanolu lub octeniseptu. Brzegi rany dobrze jest ogolić, lub skrócić na nich sierść tak, aby widoczny był brzeg zdrowej skóry.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 14/07/2020 17:18

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.