Powiadomienia
Clear all

Szczepienie podczas obserwacji

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Kk
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam

Mam pytanie odnośnie szczepienia psa, który kogoś ugryzl. Dlaczego dopiero po 15 dniowej obserwacji może zostać zaszczepione przeciw wściekliźnie?

 
Opublikowany : 05/01/2021 20:30
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Nie można zaszczepić od razu psa, który ugryzł człowieka. Jest to związane z możliwością wystąpienia wścieklizny u tego zwierzęcia. Jak sama Pani mogła wyczytać w artykule na Co w Sierści Piszczy objawy wścieklizny rozwijają się dość szybko, zatem jeśli zwierzę nie wykaże żadnych niepokojących zachowań w czasie 15 dniowej obserwacji, będzie to oznaczało, że nie jest zarażone wścieklizną. Szczepienie zwierząt, które kogoś pogryzły i nie były w tym czasie zaszczepione jest narażaniem życia osoby, która będzie trzymać zwierzę do szczepienia i lekarza, który to zwierzę szczepił. Dlatego tak ważne jest regularne, terminowe szczepienie, nieprzestrzeganie tego obowiązku grozi karą finansową, zwłaszcza, jeśli pies pogryzł w tym czasie człowieka.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 07/01/2021 19:40

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.