Powiadomienia
Clear all

Gradowka

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Magda
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam! Mam psa pinczer min ,suczka 3 lata. Tosia jakis czas temu doznala oznaki zatrucia ,ktore poszlo po nerkach. Oczywiscie jestesmy w trakcie leczenia ale niepokoi mnie jeszcze oko,ktore bardzo brzydko wyglada. Dostalismy krople ,ale slabo pomagaja. Co to moze jeszcze byc? Na poczatku leciala ropa,teraz juz nie,ale grudka jest jakby wieksza. Moze ma to zwiazek z zatruciem? 

 

 

 
Opublikowany : 03/01/2021 22:44
Słowa kluczowe tematu
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Powinna się Pani udać z pieskiem do lekarza weterynarii, który zajmuje się okulistyką. Zmiana na powiece jest bardzo wyraźnie zaznaczona, a lokalizacja odpowiada gruczołowi Meiboma. Są to drobne gruczoły, produkujące wydzielinę łojową – ma ona za zadanie nawilżanie oka, a także ochronę przed wnikaniem zanieczyszczeń. Wydzielina ta jest dość gęsta, gruczoły te dość często zatykają się. Jednak należy dokładnie zbadać pupila i upewnić się, że to jedyny problem okulistyczny, dlatego warto udać się do specjalisty. Do czasu ustalenia wizyty proszę uniemożliwić pupilce drapanie oka (warto założyć kołnierz ochronny). Proszę tez utrzymać maksymalną higienę tej okolicy, aby nie doszło do rozwoju infekcji bakteryjnej oka i powiek.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 05/01/2021 19:46

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.