Powiadomienia
Clear all

Narośl na źrenicy u kotki

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Agnieszka
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Kotka brytyjska 10 lat. Od kilku dni kotka mrużyła jedno oko, ropiało mocno, nie dawała go dotnkąć. Dziś zauważyłam czarny punkcik na źrenicy, jak gdyby narósł. Jutro będę dzwoniła do weterynarza. Wiadomo co to moze być? Kotka miała w przeszłości zabiegi na obu oczach w związku z wypadnięciem gruczołu łzowego. Nieraz w trakcie szaleństw uderzyła się i mrużyła oczko, jednak zawsze po 2-3 dniach wracała do zdrowia. Taką narośl widzę pierszy raz 🙁

 

 

 
Opublikowany : 10/03/2021 22:58
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.
Powinna się Pani jak najszybciej zgłosić do lekarza weterynarii, najlepiej takiego, który specjalizuje się w okulistyce. Bolesność gałki ocznej i okolicy powiek zawsze jest niepokojąca, a jeśli występuje wraz z mrużeniem oczu powinna skłonić do pilnej wizyty. Nie da się ocenić właściwie oka na podstawie zdjęcia, jednak tu zauważalna jest zmiana, o której Pani wspomina. Nie jestem jednak pewna, czy to narośl, czy uszkodzenie rogówki tak duże, że spowodowało deformacje powierzchni gałki ocznej. Proszę do czasu ustalenia terminu wizyty uniemożliwić drapanie tej okolicy (nawet jeśli kotka nie robi tego przy Pani, nie znaczy, że nie będzie próbowała drapać, a wystarczy jedno muśnięcie pazurem do perforacji gałki ocznej). Proszę wstrzymać się od podawania jakichkolwiek preparatów i kropel, oko można bezpiecznie przemyć płynem fizjologicznym. Proszę zadbać o czystość tej okolicy i usuwać całą gromadzącą się w kąciku oka wydzielinę.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 17/03/2021 18:50

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.