Powiadomienia
Clear all

Problemy z okiem

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Patryk
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam, nie byłem pewien pod jakim tematem założyć post więc z góry przepraszam lecz nie wiem sam co się dzieje z tym oczkiem.. Od jakiegoś pół roku jeździmy po weterynarzach i nici, były podejrzenia zapalenia spojówki, zespołu Hornera itp lecz żadnych konkretów, pies dostaje krople Neosynephrin, pomagają na max 2h. Problem polega na tym że oko psa robi się strasznie czerwone i cała gałka oczna wędruje do góry, czasami zanika dopiero podanie kropel pomaga lecz tak jak wspomniałem na 2h. Żaden weterynarz jak dotąd nie był w stanie pomóc. Może tutaj bym się coś dowiedział? Rasa psa to Beagle, niecałe 2 lata. 

 

 

 
Opublikowany : 26/03/2020 21:58
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Rozumiem, że problem dotyczy oka lewego (czyli tego, po prawej stronie zdjęcia)? Widoczne jest wysunięcie trzeciej powieki, a nie przesunięcie gałki ocznej. Wysuwanie jednostronne trzeciej powieki może być spowodowane jakimś stanem zapalnym w gałce ocznej – może pies ma zatkany kanalik nosowo – łzowy? Warto pamiętać, że każdy stan chorobowy powinien być rozpatrywany w oparciu o pełne badanie kliniczne, organizm funkcjonuje sprawnie jako całość. Wysuwanie się jednej tylko trzeciej powieki może sugerować problem stomatologiczny po stronie lewej, stan zapalny ucha lewego, a nawet alergię. Warto jednak, aby zgłosił się Pan z pupilem do lekarza weterynarii, specjalizującego się w okulistyce, aby wykluczyć problemy związane z gałką oczną. Proszę zadbać też o profilaktykę przeciwpasożytniczą, wysuwające się trzecie powieki mogą sugerować obecność pasożytów jelitowych.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 30/03/2020 20:16

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.