Powiadomienia
Clear all

Wysięk ropny z oczy labradora.

Avatar of max
 MAX
Nowy forumowicz
Inicjator dyskusji
 

Witam.

Pytanie do specjalistów w dziedzinie oczy. Od ok 6 m-cy leczę 2 letniego labradora na oczy, (ropny wysięk, zaczerwienienie, łzawienie, obrzęk) lekarz wet. zapisuje, krople, tabletki, zaszczyki - aż widzę że brakuje mu pomysłów. Czy jeśli opiszę w szczegółach objawy, szczegółowy przebieg leczenia, fotkę to czy jest szansa na jakieś nakierowanie , wskazówkę co to może być, może ktoś się zetknął z taką przypadłością. Szkoda mi psiaka - POMOCY! 

 
Opublikowany : 12/11/2019 09:13
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Niestety, na podstawie zdjęcia oraz opisów, chociażby bardzo dokładnych i szczegółowych, nie da się leczyć, ani diagnozować pupila. Powinien Pan poszukać specjalisty, który zajmuje się okulistyką weterynaryjną. W gabinecie pierwszego kontaktu, bardzo często są diagnozowane zapalenia spojówek, grudkowe zapalenia trzeciej powieki lub uszkodzenia rogówki, jednak aby zdiagnozować poważniejsze problemy, takie jak jaskrę, czy dwurzędowość rzęs, potrzeby jest specjalistyczny sprzęt, oraz duża wiedza. Proszę też pamiętać, że oczy to zwierciadło organizmu – jeśli problem nawraca, warto przeprowadzić podstawową diagnostykę stanu zdrowia zwierzęcia, ze szczególnym uwzględnieniem morfologii oraz biochemii krwi, poziomu homronów tarczycowych, prób wątrobowych oraz USG jamy brzusznej.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 18/11/2019 17:12

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.