Powiadomienia
Clear all

Ozt u psa

Avatar of magdalenasz
 Magda
Aktywny forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry, przechorowujemy od poniedziałku  ostre zapalenie trzustki. Piesek od tygodnia nie je, jest leczony ,aczkolwiek nie widzimy poprawy. Czy mogłaby Pani zerknąć na wyniki badań I coś doradzić? Piesek odwraca głowę gdy tylko widzi karmę, okropnie się martwimy o niego ,bo o ile teraz jest karmiony dozylnie to nie wiemy co będzie dalej ☹ 

 
Opublikowany : 28/01/2021 18:19
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.
Analizowanie samych tylko wyników, bez badania klinicznego pacjenta jest niezbyt miarodajne – wszak leczony jest pacjent, a nie jego wyniki. Jeśli chodzi o zapalenie trzustki, terapia zazwyczaj opiera się na podawaniu antybiotyku, silnych leków przeciwbólowych, płynoterapii oraz odpowiednich suplementów, które nieco odciążą pracę trzustki. Ciężko powiedzieć, po jakim czasie powinny być zauważalne efekty leczenia. Bardzo istotna jest odpowiednia dieta pupila – powinna być lekkostrawna, niskotłuszczowa, jednocześnie pies nie może dostawać żadnych przysmaków lub ludzkiego jedzenia. Warto dodać, że taką dietę pupil powinien utrzymać także po ustąpieniu objawów, zapalenie trzustki jest schorzeniem, które bardzo często nawraca. Jednak z opisu badania USG wynika, że zapalenie trzustki to nie jedyny problem zdrowotny Pani pupila. Warto skupić się nieco na guzkach, zauważalnych w miąższu wątroby, oraz o zmianie w pęcherzyku żółciowym. Z pewnością obciąża to znacząco pracę tego narządu, biorąc pod uwagę wyniki badania krwi (podwyższony ALT oraz fosfataza). Po ustabilizowaniu stanu pacjenta warto też zająć się jego pęcherzem – u zdrowych zwierząt osad nie powinien być obserwowany.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 30/01/2021 10:52

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.