Powiadomienia
Clear all

Przewlekła bakteria w uchu

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Klaudia
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam Kontaktuje się z Państwem ponieważ zmagam sie z problemem: Piesek ma ok. 12lat z całą świadomością wieku podjęłam nad nim opiekę rok temu adoptując Go ,jest cudownym psem w typie owczarka ,jednak zmaga się z chorobą.Od roku leczymy bezskutecznie. ma w uchu: obfity wzrost kolonii Proteus Vulgaris z obfitym wzrostem komórek grzybiczych ... co wykazał pierwszy Antybiogram robiliśmy badania tarczycy,tarczyce ma zdrową i zaczęliśmy antybiotyki jak i inne leki na które bakteria miała być wrażliwą niestety nic nie pomagało tzn.poprawa była na czas mniej więcej tygodnia dwóch na początku antybiotyku i wszystko wracało zrobiliśmy kolejny Antybiogram który wykazał: Gronkowca koagulazoujemny szczep metycylinowrazliwy o wzroście obfitym, znów wypróbowane zostały wszystkie leki z listy,zmieniliśmy również lekarza obecnie od dłuższego czasu zajmuje się nim lekarz który wyleczył nie jedno psie ucho ale żadne leki nie działają. Wiemy też że istnieje realne zagrożenie zarażenia,mamy dwójkę dzieci i dwa inne psiaki ale zaopatrzylismy się w środki bakteriobójcze i staramy uważać.Chodzi o to, że rozważaliśmy uśpienie pieska, gdyż zaczął mieć zawroty równowagi i po mimo zastrzykow przeciwbólowych głowę przechyla i widać że cierpi.(oczywiscie to ostatecznosc )Bardzo Go kochamy skradł nasze serca i tym bardziej niemoc jest okropna.Lekarz Omawiał sprawę z laryngologiem, niestety po rocznej walce,rokowań właściwie nie ma. .Piesej przeszedł bardzo dużo 5 lat w przechowalni gminnej w której nie był leczony.Moze By Państwo coś poradzili mieli taki przypadek?
Pies stosował: Cetraksal plus, Gentamycyne 80 , Rovamycine, Cemay, Bactrim, Pioktanine, Otoargent,Nadmanganian Potasu, Srebro koloidalne, pigment Castelani,Pantoprazole, fiolet Gancjanowy na spirytusie, chlorohexidine,unidox i jakieś sterydy do ucha.Bardzo proszę o jakąś odpowiedź. Pozdrawiam Klaudia

 
Opublikowany : 08/05/2018 11:30
Lek. Wet. Magda zdanowska
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

W trudnych przypadkach dermatologicznych i nieskutecznym, długotrwałym leczeniu przez lekarzy internistów rada jest tylko jedna – udać się do specjalisty dermatologa.

W Polsce certyfikowanych dermatologów mamy troje: w Lublinie dr Pomorska-Handwerker, w Warszawie dr Karaś – Tęcza, we Wrocławiu prof. Popiel.

W leczeniu chorób dermatologicznych ważna jest przede wszystkim cytologia, posiewy są na drugim miejscu, i znaczenie ma tu laboratorium, w którym zostały wykonane.

Czy w obu uszach rośnie ta sama flora?

W terapii zapaleń uszu u psa bardzo ważne jest miejscowe leczenie, odpowiednie płukanie uszu dobranym preparatem oraz podawanie leków głęboko do kanału słuchowego.

Przy tak przewlekłym zapaleniu kanału słuchowego mogło dojść do zapalenia ucha środkowego, co należy potwierdzić lub wykluczyć wykonując badanie rtg głowy. Jeśli nie zostanie wyleczone zapalenie ucha środowego choroba będzie powracała, tak jak ma to miejsce u Pani psa.

Przechylenie głowy i zawroty silnie wskazują na przeniesienie zakażenia na głębsze części ucha. Leczenie zapalenia ucha środkowego czy wewnętrznego polega na płukaniu puszki bębenkowej w znieczuleniu.

Tak więc doradzam pilną konsultację u specjalisty dermatologa.

Pozdrawiam, lek. wet. Magda Zdanowska

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 09/05/2018 17:48

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.