Powiadomienia
Clear all

Labrador - problemy z oddychaniem.

Avatar of xloudy
 Bruno
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry. Posiadam 12-letniego labradora, wykastrowany. Od jakiegoś czasu obserwuję problemy z oddychaniem. Zawsze po wyjściu na króciutki spacer, po powrocie słychać ciężkie oddychanie, przez pysk – w tym czasie widać na tułowiu jak się “ściska”. Trwa to kilkanaście minut po powrocie. Dodatkowo pojawiła się jakaś dziwna apatiapies wychodzi – załatwia pierwszą potrzebę a gdy ma iść dalej zatrzymuje się i cofa się do domu, a po drodze na klatce schodowej bezwiednie oddaje stolec idąc po schodach.
Proszę o pomoc, co to może oznaczać?

 
Opublikowany : 11/05/2022 17:31
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.
Opisywane przez Pana objawy są bardzo niespecyficzne – szybkie męczenie się i niechęć do wysiłku u psa w średnim wieku mogą sugerować pełną gamę schorzeń, począwszy od zwyrodnienia wielu stawów, zapadalności tchawicy, poprzez obecność pasożytów wewnętrznych, skończywszy na problemach typowo kardiologicznych. Przede wszystkim powinien Pan odwiedzić swojego lekarza weterynarii i poprosić o zbadanie pupila. Zwykłe badanie kliniczne, uzupełnione o badanie krwi (przypomnę, że do tego badania pies powinien być 8 godzin na czczo), potrafią przynieść naprawdę bardzo wiele informacji, odnośnie stanu zdrowia psa. Jeśli objawy się nasilają, proszę nie zwlekać z wizytą. Do czasu ustalenia terminu spotkania z lekarzem, proszę zwrócić uwagę, czy duszność pojawia się tylko po wysiłku, czy też na przykład po drzemce, czy po jakimkolwiek ruchu. Rozsądnie będzie się też upewnić, czy pies nie jest otyły i przekarmiany przez domowników.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 18/05/2022 05:59

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.