Powiadomienia
Clear all

powiększony przelyk

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Katarzyna
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam, 

Mój pies dzisiaj zrobił sie bardzo ospaly, nie chce jeść i pić. Po wizycie u weterynarza okazało sie, ze ma jakiś problem z przełykiem. Dodam iz to maly pies, który biega po podwórku z większym. Mogło dojść do pogryzienia. Dostaliśmy od weterynarza antybiotyki na zapalenie przełyku, jednakże martwi nas fakt, ze pies dalej nic nie pije i nie przełyka śliny. Ma wystająca gule na szyji. Doradzcie mi proszę co robić. Udać sie do innego weterynarza czy poczekać do rana. Na kolejna wizytę u tego weterynarza jesteśmy umowieni we wtorek. Nie wiem czy piesek wytrzyma to tego dnia. Z gory dziedzuje za wszystkie odpowiedzi

 
Opublikowany : 24/04/2022 18:13
Słowa kluczowe tematu
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.
Przede wszystkim proszę natychmiast odizolować psy od siebie – jeśli doszło do pogryzienia, a mały pies nadal przebywa z większym, epizod agresji może się powtórzyć. Ospałość i niechęć do jedzenia mogą wynikać z bólu i dyskomfortu, ale też z innych przyczyn – wszelkie stany zapalnezatrucie pokarmowe, choroby zakaźne mogą wpływać na komfort i samopoczucie psa. Proszę spróbować delikatnie omacać całe ciało pupila i sprawdzić, czy na jego ciele nie ma żadnych ran, miejsc obrzęków i uszkodzeń. Koniecznie należy zapewnić pieskowi spokojne warunki do odpoczynku oraz dostęp do mokrego, rozdrobnionego pożywienia. Co do zmiany na szyi, należy sprawdzić, czym ona jest, warto wykonać biopsję zmiany. Może okazać się, że jest to ropień po pogryzieniu, ale równie dobrze może to być powiększony węzeł chłonnyobrzęk, albo jakieś ciało obce, wbite w tą okolicę. Wyniki biopsji dadzą jednoznaczną odpowiedź.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 28/04/2022 06:31

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.