Powiadomienia
Clear all

Problemy z oddechem przez nos

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Beata
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam,Mam 12,5 roczną labradorke i pare tygodni temu pojawił jej sie guzem w górnej części nosa tak między oczkami.Sunia wcześniej miała wyciek z jednej dziurki taki glutowaty a czasami zabarwiony krwią.Słychać że ma przytkany nos.Po antybiotykach wyciek ustał ale dalej gulka jest i ciężki oddech.Co to może być czy to rak?Gulka jest bardzo twarda jak kość ale nie wrażliwa na dotyk.Proszę o porade.

 
Opublikowany : 05/07/2020 22:48
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Należy jak najszybciej przeprowadzić pełną diagnostykę tej zmiany. Labradory oraz golden retrivery to rasy, które bardzo często mają problem z guzami zlokalizowanymi w jamach nosowych. Objawy są bardzo podobne do tych, które Pani opisuje. Jednak nie jest to jedyna przyczyna wypływu z nosa, kichania oraz pojawiania się zgrubień w okolicy nosa. W nosie bardzo często znajdywane są ciała obce – gałązki, kawałki traw lub inne fragmenty roślin. Alergia albo zakażenie grzybicze również może powodować wypływ i kichanie, połączone z deformacją nosa. Z pewnością powinna się Pani udać do lekarza weterynarii. Zmiana, która pojawiła się na nosie, między oczami, powinna zostać zbadana – warto wykonać biopsję cienkoigłową. Jest to mało inwazyjne i niezbyt bolesne badanie, które może wyjaśnić, czy jest to proces nowotworowy czy nie. Jeśli pies cierpi z powodu ciągłego nieżytu i wypływu, warto pobrać wymaz z nosa i przesłać do laboratorium na posiew bakteryjny (najlepiej z antybiogramem), aby dostosować antybiotyk do konkretnego patogenu, który wikła infekcję. Do czasu ustalenia terminu wizyty proszę zabezpieczyć zmianę, aby nie doszło do jej rozrdapania ani uszkodzenia.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 07/07/2020 18:26

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.