Powiadomienia
Clear all

Rtg płuc

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 Jadwiga
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam, czy któryś z weterynarzy może zetknąć na zdj rtg płuc. Chciałabym poznać opinie.
Tito to dwuletni buldog francuski. Od 1,5roku walczymy z padaczka. Ataki głównie gromadne .... ostatni 3dni temu - poniżej opis:

Tito miał serie ataków, dostał relsed.
Doszło do duszności. Biegiem do weta. Doszło do silnego obrzęku płuc - ślina/dziwny płyn poszedł nosem - bardzo płytki oddech . Od godziny 13 Titus cały czas w pozycji stojącej... gdy siadał charczał niesamowici😞. Dostał leki na obrzęk - czas 2h jak nie przejdzie wracać... Nie przeszło - wróciliśmy ledwo dyszy .... dostał kolejne leki na obrzęk płuc i relanium .... boje się niesamowicie .... dalej ciężko oddycha, jednak już leży.

03.01.2020
Rano jechaliśmy do weta - to była ciężka Noc. Dzisiejsze wyniki: podwyższone mocno leukocyty (stan zapalny), próby wątrobowe w normie, nerki przy górnej granicy. Rtg - obrzęk. Dostał leki .... kroplówkę. Jest lepiej ❤️💜 Obserwujemy. Jutro na zastrzyki. Jeśli oczywiście wszystko będzie ok. Tito jest strasznie wymęczony... ale walczymy.

04.01.2020
stan Tito jest duuuuuzo lepszy.
Je, pije ... i nie wymiotuje. Nadal jest słaby- momentami się przewraca ....ale już reaguje, nawet podejdzie żeby go drapać....
dostaliśmy dziś antybiotyk, i tabletki do domu na dwa najbliższe dni - synergal 250mg.
Dziś został nam „przypisany” jeden konkretny wet ( do tej pory na kogo trafiliśmy w kolejce ten nas przyjmował). Jesteśmy u samej właścicielki przychodni - wzięła cała dokumentacje z poprzedniej lecznicy chce się zapoznać konkterniej. Powiedziała ze musimy dość dlaczego są zmiany w płucach i obrzęk, ze tego nie spowodowała padaczka. Koleja wizyta we wtorek: powtórzenie wyników.

 
Opublikowany : 04/01/2020 22:13
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Na przedstawionym zdjęciu widać całego psa – nie jest ono diagnostyczne. Aby można było ocenić miąższ płuca, zdjęcie powinno obejmować tylko klatkę piersiową. Mimo tego, wydaje się jakby część płuc nie była powietrzna. Na przesłanym przez Panią zdjęciu w pierwszej kolejności niepokojące jest przedziwne ułożenie kręgosłupa – czy jest możliwe, żeby pies wiercił się w trakcie wykonywania zdjęcia? Czy był spremedykowany podczas badania? Jeśli chodzi o rasy brachycefaliczne, czyli te, które mają skróconą część twarzoczaszki, występuje u nich wiele wad, które uniemożliwiają normalne oddychanie – zwężone nozdrza, wydłużona część podniebienia miękkiego, wynicowane kieszonki krtaniowe, deformacje w obrębie tchawicy. Wystąpienie choćby jednego z wymienionych przeze mnie schorzeń predysponuje buldogi, mopsy, buldożki francuskie do występowania problemów z układem oddechowym.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 08/01/2020 17:58

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.