Powiadomienia
Clear all

woda w plucach

Forum weterynaryjne psy i koty ⋆ co w sierści piszczy
 krystyna
Nowy forumowicz Gość
Inicjator dyskusji
 

prosze mi powiedziec moja 11-letnia sunia od polroku ma kaszel byly zdjecia robione rtg na zdjeciach rtg wyszlo ze pluca sa zdrowe lekko powiekszone serce dostala tyabletki ale kaszel dalej byl inny lekarz stwierdzil zapalenie pluc oraz wode w plucach piesek dostawal tabletki na odwodnienie ale po jakims czasie pieskowi sie pogorszylo co prawda zostal wyleczony z zapalenia pluc ale przez podawanie tabletek na odwodnienie zaczely sie nerki buntowac byl bardzo wysoki mocznik znowu powrocilam do poprzedniego weterynarza ktoremu udalo sie ustabilizowac mocznik ale sunia caly czas musi dostawac tabletki na odwodnienie bo zbiera sie woda w plucach i wtedy jest bardzo mocny kaszel czy jest mozliwosc ze woda przestanie sie pojawiac w plucach i sunia nie bedzie musiala przyjmowac tabletek narazie musi brac bo jak nie dostaje to ma tez dusznosci i jeszcze jedno stwierdzono uniej tarczyce czy ma to tez znaczenie na to ze woda sie zbiera w plucach zalaczam jeszcze badanie krwi

 
Opublikowany : 21/05/2020 20:06
Lekarz weterynarii katarzyna hołownia
Zaufany forumowicz Administrator
 

Dzień dobry.

Wszystkie, wymienione przez Panią objawy łączą się w logiczną całość. Jeśli pies ma niedoczynność tarczycy, która nie jest ustabilizowana lekami, może dochodzić do zaburzeń pracy serca. To z kolei, prowadzi do zastoju krwi w płucach i jak to Pani określiła „zbierania się wody w płucach” oraz kaszlu. Może też być przyczyną infekcji ze strony układu oddechowego i przyczyniać się do problemów kardiologicznych. Przede wszystkim, należy ustabilizować pracę tarczycy oraz sprawdzić, jak funkcjonuje serce pupilki, czy na pewno wszystkie zastawki funkcjonują prawidłowo i nie dochodzi do zaburzeń w przepływach krwi krążącej. Tabletki, na odwodnienie, których Pani wspomina, mogą powodować uszkodzenie miąższu nerek, zatem pupilka raz w miesiącu powinna mieć kontrolowane poziomy mocznika i kreatyniny. Warto wspomnieć, że ciągłe odwadnianie może powodować zaburzenia w równowadze elektrolitowej organizmu. Jeśli chodzi o badanie krwi, zauważalne jest podniesienie poziomu białych krwinek, co świadczy o znacznym stanie zapalnym, toczącym się gdzieś w organizmie. Podwyższenie hemoglobiny i hematokrytu wskazuje na odwodnienie pacjentki.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 25/05/2020 16:46

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.